czwartek, 29 stycznia 2015

Barcelona wygrywa z Atletico w Pucharze Króla

Po zaciętym meczu Barcelona wygrywa 3:2 z Atletico w Pucharze Króla. Tym samym awansowała do najlepszej czwórki tych rozgrywek. Już w 1 minucie meczu Atletico świetnie weszło w to spotkanie strzelając gola na 1:0. Fernando Torres dostał świetną piłkę od Javiera Mascherano i precyzyjnym strzałem w dłuższy słupek pokonuje bramkarza gości. Gdy wydawało się że to prowadzenie uskrzydli gospodarzy ci stracili bramkę za sprawą Lusia Suareza który genialnie podał zewnętrzną częścią stopy do Neymara a ten strzałem w długi słupek nie dał szans Janowi Oblakowi.  W 29 minucie ponownie Atletico wyszło na prowadzenie. Mascherano faulował Juanfrana i sędzia podyktował rzut karny. Patrząc na powtórki wyraźnie widać że faul miał miejsce przed polem karnym. Raul Garcia strzelił mocno przy słupku i Ter stegen był bez szans. Barcelona zaczęła grać coraz lepiej i w 38 minucie po rzucie rożnym był już remis 2:2. Miranda próbował wybić piłkę a ta niefortunnie wpadła do jego bramki. Barca poszła za ciosem. W 41 minucie po szybkiej kontrze goście wyszli już na prowadzenie. Messi pięknie wypatrzył Jordiego Albę który na wślizgu zagrał do Neymara. Ten przerzucił piłkę nad bramkarzem i wpakował do pustej bramki. Atletico grało w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Gabiego i Mario Suareza. Gracze Atletico niestety nie wytrzymali psychicznie tego spotkania. Do końca meczu nic się nie zmieniło i Barca mogła się cieszyć awansem swojej drużyny.