niedziela, 1 lutego 2015

Francuzi Mistrzami Świata

Po bardzo ciekawym meczu Reprezentacja Francji wygrywa z Katarem 25:22 w finałowym meczu Mistrzostw Świata piłki ręcznej w Katarze. O ile występ Francji w finale nie dziwi nikogo to występ Kataru jest ogromną sensacją. Już na początku spotkania Francuzi wyszli na prowadzenie 3:1. Bardzo dobra obrona Francji przekładała się na wynik. Liczne przechwyty i świetne wykończenia akcji Trójkolorowych dali im przewagę 9:5 w 17 minucie. Jedyną zasługą nie powiększania prowadzenia były świetne interwencje Danijela Sarica. Po pierwszej połowie Katarczycy przegrywali 14:11. Po przerwie świetne zaczęli gospodarze zbliżając się do Francuzów. Kiedy było 18:17 i na ławkę kar poszedł Cedric wydawało się że będzie nerwowa końcówka. Jednak w 51 minucie po kontrze Valentina Porte goście wyszli na prowadzenie 22:19. W końcówce było już 25:22 i było jasne że to Francja jest mistrzem Świata.
Katar-Francja 22:25
Katar: Sarić (14/37 - 38%), Stojanović (1/3 - 33%) - Marković 7 (3/3), Mabrouk, Roine, Capote 6, Al Karbi, Memisević 1, Vidal 3, Mallash 3, Benali 1, Madadi 1, Hassab.
Francja: Omeyer (9/31 - 29%) - Fernadnez 1, Barachet 3, Narcisse 4, Joli (0/1), A. Nyokas 3, N. Karabatić 5, Mahe 1, Accambray, Sorhaindo 1, Guigou 3 (2/2), L. Karabatić, Porte 4.